-
Wydział
- O Wydziale
- Władze Wydziału
- Instytut Ekonomii i Finansów
- Instytut Nauk o Zarządzaniu i Jakości
- Wydziałowa Rada ds. Kształcenia
- Biuro Dziekana
- Pracownia Kształcenia Językowego
- Konkursy otwarte
- XV lecie
- Strategia WEZ
-
Studia
- Pierwszego stopnia Kierunki i specjalności
- Drugiego stopnia Kierunki i specjalności
- Plany studiów
- Studia podyplomowe
- Sylwetka absolwenta
- Seminarium
- Katalogi przedmiotów
- Efekty kształcenia
- Raporty USZJK
- Offer of courses in English
- Raporty WKJK
-
Rekrutacja
-
Studenci
-
Pracownicy
-
Badania i nauka
-
Kontakt
Ekonomia
- Szczegóły
- Kategoria: Ekonomia
- Dodane przez Wydział Ekonomii i Zarządzania
Opis kierunku Ekonomia - I stopień
fot. Leszek Kaźmierczak-Piwko
Podstawą realizacji edukacyjnej strategii jakościowej jest spełnianie oczekiwań studentów poprzez kształcenie ich na wysokim europejskim poziomie oraz przekazywanie wiedzy przydatnej w praktyce gospodarczej z zastosowaniem nowoczesnych środków edukacyjnych.
Wydział realizuje cele kształcenia przez ciągłe doskonalenie nauczycieli akademickich i procesów nauczania oraz przekazuje wiedzę ogólnoekonomiczną. Wykształca umiejętności rozumienia zjawisk gospodarczych i zdarzeń ekonomiczno – finansowych oraz przeprowadzania analiz ekonomiczno – finansowych podmiotów gospodarczych, badań sprawozdań finansowych i oceny rentowności inwestycji. Celem nadrzędnym jest przygotowanie do efektywnej pracy w instytucjach finansowych, administracji publicznej, przedsiębiorstwach lub do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Absolwent powinien posiadać wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz być przygotowany do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Powinien być przygotowany do przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych. Absolwent powinien być przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych) – głównie na stanowiskach operacyjnych – w kraju i za granicą. Powinien posiadać niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Powinien umieć poruszać się swobodnie w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej. Powinien znać język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia kształcenia na studiach drugiego stopnia.