MOST

Koordynator programu Most

dr Zbigniew Binek

Budynek A-0, pokój 135

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Program MOST

 

Opinie studentów:

 

Ilona Dzierżyńska:

„Program MOST to szansa na rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, poznanie nowych miast i ludzi. Ogromną zaletą MOSTu jest to, że na innych uczelniach student może realizować kursy niedostępne na uczelni macierzystej, przez co może poszerzać swoją wiedzę w dziedzinach, które naprawdę go interesują.

Uczestniczyłam w programie MOST w 2012 roku we Wrocławiu moją uczelnią przyjmującą był Uniwersytet Wrocławski. Uniwersytet przygotowując się do EURO 2012 organizował cykl wykładów i szkoleń. Dzięki temu, że brałam udział w wymianie mogłam w nich uczestniczyć. Zdobyłam ogromną wiedzę na tematy, które mnie naprawdę interesują. Odbyłam szkolenia, które zwiększają moje szanse na zdobycie wymarzonej pracy”.

 

 Paula Anna Puk

„Uczestnictwo w programie MOST było dla mnie ciekawym i niezwykłym przeżyciem. Początkowo, choć ciężko mi było rozeznać się na obcej uczelni, z odrobiną dobrych chęci i pomocą przypadkiem napotkanych studentów, wszystko wydało się łatwiejsze.

Miałam okazję spojrzeć z innej perspektywy zarówno na naszą Uczelnię – Uniwersytet Zielonogórski – jak i dotąd mi nieznaną – Uniwersytet Łódzki. Muszę przyznać, część zajęć wydawała się zupełnie inna. Fakt, że sama układałam sobie plan zajęć sprawił, że uczestniczyłam w wykładach i ćwiczeniach z czterema różnymi grupami, w tym z trzema studenckimi rocznikami.Było to ciekawe doświadczenie, jak i możliwość poznania nowych ludzi, z którymi nadal utrzymuję kontakt.

Jestem pewna, że każdy kto skorzysta z możliwości, jakie daje MOST, będzie równie zachwycony, jak ja. Jest to coś innego. Możliwość studiowania na zupełnie innej Uczelni, sprawdzenia jak tam jest i porównania, daje większe perspektywy i możliwości.

Mogę jedynie życzyć innym, aby skorzystali z Programu MOST i spędzili semestr lub dwa równie ciekawie, jak ja”.