Wykłady otwarte

Gru 12 2016

Zapraszamy na cykl wykładów otwartych!

     Temat realizowany w ramach modułu Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym ze Związkiem Banków Polskich i Biurem Informacji Kredytowej. Problematyka wykładów opisująca zaplecze informacyjne sektora bankowego, znaczenie wymiany informacji gospodarczych dla konsumentów i przedsiębiorców, jakie informacje banki zbierają na temat konsumentów i przedsiębiorców oraz jak każdy konsument może sprawdzić informacje na swój temat?      Temat w ramach modułu Oszczędzania i inwestowania długoterminowego realizowany ze Związkiem Banków Polskich i Izbą Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych, IGTE.  
Wykład omawia podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem długoterminowym i zabezpieczeniem swojej przyszłości, z założeniem, że system emerytalny może się kilkakrotnie w czasie naszego życia zmienić. Omawia różnice pomiędzy systemem repartycyjnym a nowym systemem emerytalnym, wyjaśnia kwestie związane z solidaryzmem pokoleniowym, zmianami demograficznymi i czynnikami warunkującymi określenie wieku przechodzenia na emeryturę. Pokazuje różne czynniki i zagrożenia, które należy brać pod uwagę planując swoją finansową przyszłość.Poniedziałek 12 grudnia 2016 r.

11.00-12.30 sala 115 A-29.

 

Prowadzący Agnieszka Kazoń Naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział W Zielonej Górze, ul.Kupiecka 65, 65-426 Zielona  Góra

Temat wykładu: Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka.
Temat realizowany w ramach modułu oszczędzania i inwestowania długoterminowego ze Związkiem Banków Polskich i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.Wtorek 13. grudnia 2016 r. Temat: Wiarygodność finansowa - co możesz zyskać?

9.10-10.45 sala 102 A-2


13.12.2016 r. Temat wykładu: Nie stój – inwestuj! / GPW,  od 11.00 do 12.35 sala 1 A-29

Temat w ramach modułu Oszczędzania i inwestowania długoterminowego realizowany ze Związkiem Banków Polskich i Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych GPW oraz Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami IZFiA